10 حقیقت جالب از زندگی بیل گیتس

بیل گیتس کیست؟
بیل گیتس یکی از بنیانگذاران اصلی شرکت مایکروسافت و یک تاجر بزرگ، توسعه دهنده نرم افزار، سرمایه گذار، نویسنده و خیرخواه آمریکایی است. وی در طول کار خود در مایکروسافت، سِمت های رئیس شرکت، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره را بر عهده داشت.
بیل با ۱٫۳ درصد هم اکنون بزرگترین سهامدار این شرکت می باشد. در سال 1975 با دوست کودکی خود پاول آلن در آلبوکرک، مایکروسافت را تاسیس کرد. در ادامه به بزرگترین شرکت نرم افزار رایانه های شخصی جهان تبدیل شد.
از سال 1995 تا 2017 او در صدر لیست ثروتمندترین افراد جهان از نظر فوربس قرار گرفت. از ژانویه 2021 دارایی خالص گیتس 163 میلیارد دلار برآورد شده بود که وی را به سومین شخص ثروتمند جهان تبدیل کرد.
از زمان ترک فعالیت های روزمره در مایکروسافت، بیل گیتس تعدادی از کارهای بشر دوستانه را دنبال نمود. وی مبالغ قابل توجهی از طریق بنیاد بیل و ملیندا گیتس که بزرگترین خیریه خصوصی جهان است، به موسسات خیریه مختلف و برنامه های تحقیقاتی علمی کمک کرد.
در سال 2009 گیتس و وارن بافت The Giving Pledge را تأسیس کردند، به موجب آن، این دو و دیگر میلیاردرها متعهد می شوند که حداقل نیمی از ثروت خود را در امور خیریه خرج کنند. ما در این مقاله می خواهیم به 10 حقیقت درباره زندگینامه بیل گیتس، پایه گذار شرکت مایکروسافت بپردازیم.

10 حقیقت شگفت انگیز از زندگی بیل گیتس
بیل گیتس در نوجوانی در مدرسه Lakeside Prep اولین برنامه رایانه ای خود را روی رایانه جنرال الکتریک نوشت. این یک نسخه از tic-tac-toe بود که می توانستید در برابر دستگاه بازی کنید.
او در طی سال های نوجوانی تمام مجموعه کتاب های”دایره ‌المعارف جهان” را مطالعه کرد.
بیل در سال 1975 دانشگاه هاروارد را ترک کرد تا کاملاً خود را وقف مایکروسافت کند.
یکی از بزرگترین و پرسر و صداترین کارهای بیل گیتس، خرید کتاب Codex Leicester، مجموعه نوشته های لئوناردو داوینچی به مبلغ 30.8 میلیون دلار بود.
علیرغم ثروت بی حد و حصر خود، گیتس می گوید فرزندانش فقط 10 میلیون دلار از او ارث می برند.
این میلیاردر آمریکایی عاشق خودروهای لوکس و گران قیمت است و مجموعه ای از ماشین پورشه را در اختیار دارد، از جمله پورشه های مدل ۹۱۱، ۹۵۹ و ۹۳۰.
خودش می گوید اگر در مایکروسافت کار نمی کردم، احتمالاً یک محقق هوش مصنوعی می شدم.
نشان امپراتوری انگلیس توسط ملکه الیزابت دوم در سال 2005 به وی اعطا شد، او به عنوان شوالیه افتخاری شناخته می شود.
گیتس سالانه 50 کتاب می خواند.
بیل گیتس به زبان خارجی دیگری مسلط نیست و آن را یک خلاء در زندگی خود می داند.
نوشته 10 حقیقت جالب از زندگی بیل گیتس اولین بار در بست فارسی. پدیدار شد.