10 حقیقت جالب از زندگی مرلین مونرو

مرلین مونرو کیست؟
اگرچه مریلین مونرو تقریباً صد سال پیش در اوج زندگی خود بود، اما او همچنان ماندگارترین نماد جنسی در ایالات متحده و سراسر جهان است. استایل، صدای دل نواز، شوخ طبعی و استعداد مریلین بدون شک مردان و زنان سراسر دنیا را تحت تأثیر خود قرار داده بود و با زیبایی خود همه را متحیر می کرد.
در سال های اولیه جنگ جهانی دوم، مریلین مونرو یک زن خانه دار نوجوان بود که در کارخانه ساخت هواپیماهای بدون سرنشین نظامی کار می کرد. در آنجا او توسط یک عکاس کشف شد.
وی که در طول زندگی خود اغلب به عنوان نمادی از هالیوود مورد استفاده قرار می گرفت، به محبوبیت زیادی دست یافت و گوی رقابت را از بسیاری از همکارانش ربود. در حقیقت، موفقیت او به استودیوهای فیلم رقیب الهام بخشید تا ستاره هایشان شبیه او شوند.
جدا از زیبایی و حرفه، آنچه باعث شد بیش از پیش نام مونرو بر سر زبان ها بیافتد، رمز و راز پیرامون مرگ او بود که میراث وی را تحت الشعاع قرار داد. ما در این مقاله می خواهیم به 10 حقیقت درباره زندگینامه مرلین مونرو این بازیگر و مدل آمریکایی بپردازیم.

10 حقیقت شگفت انگیز از زندگی مرلین مونرو
نام اصلی مرلین مونرو، نورما جین مورتنسون بیکر مونرو بود. بن لیون رئیس استودیوی فاکس، نام مرلین را از ستاره موزیکال، “مرلین میلر” برای او انتخاب کرد.
مادرش مبتلا به اسکیزوفرنی پارانوئید بود به همین خاطر مرلین به یتیم خانه سپرده شد و مجموعا بین 13 خانواده به فرزند خواندگی گرفته شد.
زمانی که 10 ساله بود توسط یکی از پدرخوانده هایش مورد آزار جنسی قرار گرفت.
مریلین یکی از محبوب ترین و پیشگام ترین سمبل های جنسی در همه دنیا است.
وی چند جراحی پلاستیک جزئی در قسمت بینی و فک انجام داده بود.
مرلین مونرو سه بار ازدواج کرد. نخست با جیمز داگورتی، افسر پلیس آمریکایی سپس با جو دی ماجیو، بازیکن بیس بال و در نهایت آرتور میلر یک نمایشنامه نویس آمریکایی.
لباسی که مونرو آهنگ “تولدت مبارک آقای رئیس جمهور” را با آن اجرا کرد و بیش از 2000 بدلیجات در آن تعبیه شده بود در یک حراج به قیمت 4.81 میلیون دلار فروخته شد.
اگرچه ممکن بود این هنرپیشه در دوران اوج خود در خارج از کشور موفق به نظر برسد، اما با افسردگی، خستگی، مسائل عاطفی و ازدواج های ناموفق مبارزه می کرد.
موسسه اسمیتسونیان، مریلین مونرو را به لیست 100 آمریکایی برجسته در تمام دوران خود اضافه کرد.
او سه بار اقدام به خودکشی کرد، نخستین بار پس از سقط جنین تلاش کرد به زندگی خود پایان دهد و به دنبال آن دو تلاش دیگر برای پایان دادن به زندگی خودش انجام داد.
نوشته 10 حقیقت جالب از زندگی مرلین مونرو اولین بار در بست فارسی. پدیدار شد.