۱۰ فرودگاه خطرناک جهان که تیک آف و  نشستن در آن‌ ها کار هر خلبانی نیست

خطرناک ترین فرودگاه های جهان
بسیاری از افراد تصور می ‌کنند که سالم بودن هواپیما ضامن سلامتی آن‌ ها می ‌باشد، اما باید بگوییم که این طرز تفکر کاملا اشتباه است، چرا که نباید فرودگاه و باند آن ‌ها را دست‌ کم گرفت. با توجه به قدرتی که فرودگاه‌ ها  دارند می‌ توانند در مرگ و زندگی افراد تاثیر بسیاری بگذارند.
برای آشنایی شما با خطرناک‌ ترین فرودگاه جهان قصد داریم به معرفی ۱۰ مورد از باندهای پرواز بپردازیم.

۱۰. باند پرواز پارو در بوتان | Paro
همان ‌طور که گفته شد فرودگاه های مختلفی در سطح جهان مشغول جابجایی مسافران هستند که ممکن است سلامتی افراد را به خطر بیندازند. یکی از این فرودگاه‌ های پر خطر باند پارو می‌ باشد، چرا که ارتفاعات بسیار بلندی اطراف آن را محاصره کرده اند و طول باند بسیار کوتاه می‌ باشد، بنابراین هنگام فرود با دشواری ‌هایی مواجه خواهد شد.

۹. باند پرواز  آگاتی آئرودروم در لاکشادوییپ هند | Agatti Aerodrome
یکی از خطرناک‌ ترین فرودگاه‌ های دنیا فرودگاه  آگاتی آئرودروم در لاکشادوییپ هندوستان می ‌باشد که علاوه‌ بر باند کوتاهی که داد اگر خلبان به صورت حرفه ای کار خود را انجام دهد و کوچک‌ ترین خطایی از وی رخ دهد به‌ راحتی در دریا سقوط خواهد کرد.

۸. باند پرواز لوکلا در نپال | Lukla
یکی از فرودگاه‌هایی که جای هیچ‌ گونه آزمون و خطایی را برای  خلبانان باقی نمی‌ گذارد فرودگاه لوکلا در نپال می ‌باشد که اگر خلبان مهارت کافی برای پرواز نداشته باشد و نتواند درست از زمین بلند شود شانس این‌ که دور بزند و دوباره پرواز خود را امتحان کند را از دست می دهد، چرا که این باند پرواز یک طرفه می‌ باشد و به سمت آبشار آزاد می ‌رود.

۷. باند پرواز پرنسس جولیانا در سنت مارتین | Princess Juliana
یکی از خطرناک‌ ترین باند فرودگاه‌ دنیا پرنس جولیا می باشد که به‌ علت نزدیکی به ساحل ممکن است خطراتی را ایجاد کند، چرا که هواپیما هنگام فرود تا نزدیکی سطح ساحل پایین خواهد آمد.

۶. باند فرودگاه اسکیاتوسا در کشور یونان | Skiathos Island National
یکی از باندهای فرودگاهی که به محله‌ های مسکونی نزدیکی بسیاری دارد، فرودگاه اسکیاتوس در یونان می ‌باشد، یعنی زمانی ‌که هواپیما آماده پرواز می ‌شود یا فرود می‌ آید کاملا از روی سر مردم رد خواهد شد.

۵. باند فرودگاه ژوانکو ای. ایرایوسچین در جزیره صبا | Juancho e Yrausquin
باندهای فرودگاه مختلفی در سراسر ژوانکو ای. ایرایوسچی کدام پروازهای داخلی و خارجی بسیاری را انجام می ‌دهند. یکی از باندهای فرودگاهی که طول کمی دارد فرودگاه ژوانکو ای. ایرایوسچین می ‌باشد. برای پرواز و فرود روی این باند باید خلبان بسیار حرفه‌ ای باشد تا بتواند سرعت را به‌ اندازه‌ کافی کم کند.

۴. باند فرودگاه تونکانتین در هندوراس | Toncontin Airport
فرودگاه بین‌ المللی تونکانتین هندوراس پروازهای بسیاری را انجام می‌ دهد، اما به دلیل این‌ که باند این فرودگاه بر روی زمین ناهمواری واقع‌ شده؛ به‌ عنوان یکی از خطرناک‌ ترین فرودگاه‌ های دنیا آن را معرفی می‌ کنند.

۳. فرودگاه مک موردو قطب جنوب | Mcmurdo Runway
شاید کمتر کسی تصور یک باند فرودگاه را در قطب جنوب داشته باشد، در واقع ایستگاه هوایی مک موردو در قطب جنوب یکی از فرودگاه‌ های بشمار می‌ رود که به دلیل منجمد بودن در طول سال فرود آمدن بر روی آن کار بسیار خطرناکی می‌ باشد، چرا که زمین بسیار لغزنده است.

۲. باند فرودگاه کای تاک در هنگ‌ کنگ | Kai Tak Runway
یکی از فرودگاه‌ هایی که هیچ استفاده‌ ای از آن نمی‌ شود، اما در زمان خود به ‌عنوان خطرناک ‌ترین باند فرودگاه جهان از آن یاد می ‌شد، فرودگاه کای تاک در هنگ‌ کنگ می‌ باشد.
زمانی‌ که پروازهای مختلفی در این فرودگاه صورت می ‌گرفت، هنگام فرود آمدن هواپیما به ‌راحتی با پشت بام خانه‌ ها تماس پیدا می ‌کرد، به‌ همین‌ علت فرود و صعود هواپیما کار بسیار خطرناکی بود.

۱. باند فرودگاه جبل الطارق | Gibraltar Airport Runway
باند فرودگاه خطرناک جبل الطارق یکی از باندهایی می ‌باشد که بزرگراهی مهم از وسط آن گذر می ‌کند، بنابراین فرود و صعود در این فرودگاه کار بسیار سختی است.
نوشته ۱۰ فرودگاه خطرناک جهان که تیک آف و  نشستن در آن‌ ها کار هر خلبانی نیست اولین بار در بست فارسی. پدیدار شد.