10 تا از بهترین سوغاتی های فنلاند

سوغات معروف فنلاند کدامند؟
در واقع فنلاند از هنرمندان و طراحان بسیاری برخوردار است که می‌ توانند صنایع دستی خاصی را تولید کنند. کشور فنلاند از سوغاتی ‌های منحصر به ‌فردی برخوردار است که در هیچ کشوری نمی توان همتای آن‌ ها را پیدا کرد، بنابراین در ادامه مطالب قصد داریم ۱۰ مورد از سوغاتی‌ های کشور فنلاند را برای شما بیان کنیم که هنگام مسافرت دغدغه خرید سوغات از اروپا را نداشته باشید.

۱۰. چاقوی فنلاندی | Finnish Knife
کشور فنلاند سوغاتی های بی‌ نظیری را در اختیار گردشگران قرار می‌ دهد که از میان آن ها می توان چاقوی کمری فنلاندی را نام برد. این چاقو را برای شکار به کار می برند که در بازار فنلاند به‌ صورت قانونی در اختیار مردم قرار می گیرد، چرا که شکار به‌ عنوان یکی از نیازهای بشریت شناخته می‌ شود.

۹. شیرینی کارلیالی فنلاند | Karelian
شیرینی کارلیالی به عنوان سوغات معروف فنلاند معرفی می شود که در منطقه کارلیالی آن را درست می کنند. این شیرینی محبوب را با سیب زمینی، برنج و هویج تهیه خواهند کرد، سپس بر روی آن ‌ها کره و تخم‌ مرغ به ‌عنوان چاشنی اضافه خواهد شد.
شیرینی فروشی‌ های محلی کشور فنلاند این شیرینی را با طعم بی‌ نظیری در اختیار استفاده‌ کنندگان قرار می‌ دهند و مغازه‌ های صنایع دستی هم آن را به‌ عنوان یکی از سوغاتی‌ های کشور فنلاند به فروش می‌ رسانند.

۸. ظرف شیشه ‌ای
یکی از برندهای محبوب تولید کننده ظروف شیشه‌ ای در فنلاند ایتالا می‌ باشد که از سال ۱۸۸۱ فعالیت خود را شروع کرده است. محصولات زیادی از این برند در کشور فنلاند به فروش می رسد، در واقع افرادی که این ظروف را خریداری می‌ کنند از نسلی به نسل بعدی آن را به عنوان یادگاری نگهداری می کنند.
طراحی این ظرف ها را بسیار ساده انجام می‌ دهند، به‌ همین ‌علت هیچگاه از رده خارج نمی شوند و می توان آن ‌ها را برای استفاده روزانه یا مهمانی‌ های خاص مورد استفاده قرار داد.
۷. لوازم سونای فنلاندی
در سراسر دنیا از سونای فنلاندی استقبال بی نظیری شده است، اما بیشترین استفاده را در کشور فنلاند دارد که تقریباً در تمامی خانه‌ ها مورد استفاده قرار می گیرد. هر فردی در کشور فنلاند می تواند به تهیه لوازم مربوط به سونا مثل پارچه، حوله و … بپردازد.
یکی از محصولاتی که در سونای فنلاندی مورد استفاده قرار می ‌گیرد تا گردش خون را بهبود ببخشد برگ توس می‌ باشد، بنابراین شما می‌ توانید برگ توس را به‌ عنوان سوغات کشور فنلاند خریداری کنید.

۶. محصولات مومین فنلاند | Moomin
فنلاند سوغاتی‌ های مختلفی را دارا است که می توانید آن ها را به‌ عنوان هدیه به دوستان و آشنایان خود تقدیم نمایید. محصولات مومین فنلاندی که شامل لوازم کودک، زیورآلات، کیف مدرسه، لوازم تحریر و … می‌ شود را می‌ توانید در مراکز فروش مختلف فنلاند بیابید و آن‌ ها را خریداری کنید.
۵. محصولات فیزر
شیرینی ‌های شرکت فیزر که از سال ۱۹۸۱ به بازار ارائه شده‌ اند به‌ عنوان یکی از سوغاتی‌ های کشور فنلاند معرفی خواهند شد. این محصولات شامل آبنبات، شکلات کادویی، شکلات تخته ‌ای و … می‌ شود که به‌ عنوان یک سوغاتی مناسب می‌ توانید آن ها را برای خود تهیه کنید.

۴. لباس های بافتنی فنلاند | Finnish Knitwear
در کشور فنلاند بافتنی ‌های زیبایی در اختیار مردم قرار می گیرد که دارای نقش ‌و نگارهای منحصر به فردی هستند، در واقع مردم در این کشور قبل ‌از سرد شدن هوا برای گرم نگه‌ داشتن خود لباس های بافتنی را تولید می‌ کنند که از طرح‌ های خاص و سنتی برخوردار هستند، بنابراین شما می ‌توانید انواع بافتنی را به‌ عنوان سوغات کشور فنلاند خریداری کنید.

۳. محصولات برند ماریمکو | Marimekko
ماریمکو یکی از محبوب‌ ترین برندهای کشور فنلاند در سراسر جهان به شمار می‌ رود که با گشت‌ و گذار در بازار این کشور مغازه هایی را مشاهده خواهید کرد که محصولات ماریمکو را مانند پیراهن، کیف و به فروش می‌ رسانند، حتی محصولات مختلفی از آن مثل کاغذ کادو، لیوان و دستمال هم در سوپرمارکت ها به فروش می رسند.

۲. شیرینی سلمیاکی | Salmiakki
در کشور فنلاند شیرینی‌ هایی طبخ می ‌شود که دارای طعم بی‌ نظیری هستند، یکی از محبوب ‌ترین شیرینی های این کشور سلمیاکی نام دارد که مردم بومی از خوردن آن هرگز سیر نمی‌ شوند، در واقع زمانی که به فنلاند سفر می کنید می‌ توانید این شیرینی معروف را تست و طعم‌ های مختلف و عجیب آن را به‌ عنوان سوغاتی خریداری نمایید.

1. ساز چوبی کانتله | Kantele
در منطقه کارلیا فنلاند یک نوع ساز چوبی سنتی تولید می شود که بلند تر از ساز اوکوله له می باشد. این ساز زهی توسط دانش آموزان فنلاندی به عنوان کاردستی ساخته می شود و در مغازه های صنایع دستی این کشور به وفور یافت می شود و از آن به عنوان سوغات کشور فنلاند یاد می شود.
نوشته 10 تا از بهترین سوغاتی های فنلاند اولین بار در بست فارسی. پدیدار شد.